9-10 października 2019 Warszawa Centrum Giełdowe, ul. Książęca 4

Polska: rynek rozwinięty i dojrzały

Źródło: Puls Biznesu, 5.10.2017
Autor: Beata Tomaszkiewicz
-
Musimy przejść od gospodarki, która tylko notuje wzrost, do takiej, która jest innowacyjna i ekspansywna — podkreślają eksperci

Jesteśmy w sytuacji szczególnej, bo jeszcze nigdy kondycja polskiej gospodarki nie była tak dobra. Jednak wejście na wyższy poziom będzie ogromnym wyzwaniem — podkreślali uczestnicy III Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych. Kongres, którego inicjatorami są Pekao SA i Europejski Kongres Finansowy, zorganizowany został przy wsparciu GPW. W tym roku odbył się po raz trzeci. Pierwsza edycja koncentrowała się na problemach pomocy publicznej dla przedsiębiorstw. Druga — na wsparciu firm w ekspansji zagranicznej.

— Na tegorocznym spotkaniu poruszymy tematy, którymi będzie żyła gospodarka i rynki finansowe w kolejnych latach. Podyskutujemy o tym, jak z polskich firm stworzyć międzynarodowych czempionów, światowych liderów innowacyjności. W tym kontekście poruszymy problem pozyskiwania długoterminowego finansowania, rozwoju zarówno firm, jak i infrastruktury, a w konsekwencji gospodarki, a zatem także nowej roli polskich banków i rynku kapitałowego — mówił podczas wystąpienia inauguracyjnego profesor Lech Pawłowicz, dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej, członek rady programowej Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych.

...